Village Highland Resort

कुर्सी भन्दा पनि विचार र सिद्धान्त नै अहिलेको आवश्यक्ता हो: किरण (भिडियोसहित)

कुर्सी भन्दा पनि विचार र सिद्धान्त नै अहिलेको आवश्यक्ता हो: किरण (भिडियोसहित) image

काठमाडौं । नेकपाले नेतृत्व गरेको सरकारका प्रधानमन्त्रीले केपी शर्मा ओलीले राजीनामा नदिनु र नेकपा माओवादीले समर्थन फिर्ता नलिनुले थप आशंका पैदा गरेको नेपाली काँग्रेसका भक्तपुरका सहसचिव किरण न्यौपानेले बताएका छन् ।

पार्टीको १४ औं महाधिवेशनको संहारमै रहेका बेला कैलाश खबरसंग कुराकानी गर्दै न्यौपानेले यस्तो आशंका व्यक्त गरेका हुन । कुराकानीकै क्रममा उनले नेतृत्वमा कुर्सीको चिन्ता भन्दा पनि पार्टी कसरी बनाउने भन्नेमा नै चिन्तन हुन जरुरी रहेको बताए । यसो गरेपछि मात्र पार्टी जनताको पार्टी बन्न सक्ने भन्दै विचार र सिद्धान्त नै अहिलेको अपरिहार्य आवश्यक्ता रहेको औल्याए ।

अहिलेको राजनैतिक परिघटनाले काँग्रेसलाई गोल्डेन चान्स आएको तर प्रधानमन्त्री बन्नुभन्दा पनि निर्वाचनमा गएर कांग्रेसलाई पहिलो पार्टी बनाउने तर्फ काँग्रेस लाग्नु पर्ने समय आएको बताए । नेकपा एमाले र माओवादी केन्द्रको संयुक्त सरकार रहेको र उनीहरुको स्वार्थपनि एउटै भएको बताए ।

कुराकानीकाे बाँकी अंश सुन्न र हेर्नका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस्…

सरकारबाट समर्थन फिर्ता नलिएको अवस्थामा मधेशवादी दलको धारणा के हुन्छ त्यो हेर्न बाँकी रहेको बताए । आपसी मतभेद जसरी नेकपामा चर्किएको छ त्यो एकदमै घातक भएको जिकिर गरे । यहि हैसियतमा जनतामा नाक देखाउन पनि नेकपा एमाले र माओलादीलाई लाजलाग्नु पर्ने अवस्था आएको भन्दै उनले समाजवादी लक्ष्य राखेकाले जनताई भ्रममा पारेको बताए । जनताको सुख दुःखमा साथ नदिने पार्टी जनतामा नाङ्गीने बताए ।

Kailashkhabar.com

Kailashkhabar.com

यो नेपाली भाषाको अनलाइन समाचार संस्था हो । हामी तपाईहरुमा देशविदेशका समाचार र विचार पस्कने गर्छौ । तपाईको आलोचनात्मक सुझाव हाम्रा लागी सधै ग्रह्य छ । हामीलाई पछ्याउनुभएकोमा धन्यवाद । हामीबाट थप पढ्न तल क्लिक गर्नुहोस् ।

कैलाश खवर का अरु लेखहरु पढ्नुस्

 • ‘अब त बाचुन्जेल घरको छाना फेर्न नपर्ला’ image

  ‘अब त बाचुन्जेल घरको छाना फेर्न नपर्ला’

  गलकोट । बागलुङको निसीखोला गाउँपालिका–४ की गौमती दमिनीले हरेक दुईदुई वर्षमा घरको छानो फेर्दै हैरानी खेप्दै आउनुभएको थियो । न्यून आयस्रोत भएको परिवारकी गौमतीलाई प्रत्येक दुई वर्षमा घरको छानोमा...

 • परीक्षण उडानको तयारीमा गौतमबुद्ध अन्तरराष्ट्रिय विमानस्थल image

  परीक्षण उडानको तयारीमा गौतमबुद्ध अन्तरराष्ट्रिय विमानस्थल

  सिद्धार्थनगर, । निर्माणाधीन गौतमबुद्ध अन्तरराष्ट्रिय विमानस्थल परीक्षण उडानको अन्तिम तयारीमा पुगेको छ । विमानस्थलको प्राविधिकतर्फको काम सकिएपछि अब परीक्षण उडानको तयारी गरिएको हो । गौतमबुद्ध अन्तरराष्ट्रिय विमानस्थलका आयोजना प्रमुख...

 • महामारीले चितवनमा घटे आधा पर्यटक image

  महामारीले चितवनमा घटे आधा पर्यटक

  चितवन, । कोरोना सङ्क्रमण बढेसँगै लगाइएको निषेधाज्ञाले यहाँ आउने पर्यटक आधा घटेका छन् । अघिल्ला वर्षहरुको तुलनामा पर्यटक आगमनमा कमी आएको हो । चितवन राष्ट्रिय निकुञ्जमा स्वदेशी एवं विदेशी...

 • अवैध काठ ओसारपसारमा संलग्न पक्राउ image

  अवैध काठ ओसारपसारमा संलग्न पक्राउ

  मोरङ ।  काठ तस्करीमा संलग्न ४ जना लाई प्रहरीले पक्राउ गरेकाे छ । प्रतिबन्धित सखुवा जातको काठ अवैध रुपमा चोरी निकासी गरिरहेकाे अवस्थामा उनीहरू पक्राउ परेकाे प्रहरीकाे भनाई  छ...