Village Highland Resort

कुर्सी भन्दा पनि विचार र सिद्धान्त नै अहिलेको आवश्यक्ता हो: किरण (भिडियोसहित)

कुर्सी भन्दा पनि विचार र सिद्धान्त नै अहिलेको आवश्यक्ता हो: किरण (भिडियोसहित) image

काठमाडौं । नेकपाले नेतृत्व गरेको सरकारका प्रधानमन्त्रीले केपी शर्मा ओलीले राजीनामा नदिनु र नेकपा माओवादीले समर्थन फिर्ता नलिनुले थप आशंका पैदा गरेको नेपाली काँग्रेसका भक्तपुरका सहसचिव किरण न्यौपानेले बताएका छन् ।

पार्टीको १४ औं महाधिवेशनको संहारमै रहेका बेला कैलाश खबरसंग कुराकानी गर्दै न्यौपानेले यस्तो आशंका व्यक्त गरेका हुन । कुराकानीकै क्रममा उनले नेतृत्वमा कुर्सीको चिन्ता भन्दा पनि पार्टी कसरी बनाउने भन्नेमा नै चिन्तन हुन जरुरी रहेको बताए । यसो गरेपछि मात्र पार्टी जनताको पार्टी बन्न सक्ने भन्दै विचार र सिद्धान्त नै अहिलेको अपरिहार्य आवश्यक्ता रहेको औल्याए ।

अहिलेको राजनैतिक परिघटनाले काँग्रेसलाई गोल्डेन चान्स आएको तर प्रधानमन्त्री बन्नुभन्दा पनि निर्वाचनमा गएर कांग्रेसलाई पहिलो पार्टी बनाउने तर्फ काँग्रेस लाग्नु पर्ने समय आएको बताए । नेकपा एमाले र माओवादी केन्द्रको संयुक्त सरकार रहेको र उनीहरुको स्वार्थपनि एउटै भएको बताए ।

कुराकानीकाे बाँकी अंश सुन्न र हेर्नका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस्…

सरकारबाट समर्थन फिर्ता नलिएको अवस्थामा मधेशवादी दलको धारणा के हुन्छ त्यो हेर्न बाँकी रहेको बताए । आपसी मतभेद जसरी नेकपामा चर्किएको छ त्यो एकदमै घातक भएको जिकिर गरे । यहि हैसियतमा जनतामा नाक देखाउन पनि नेकपा एमाले र माओलादीलाई लाजलाग्नु पर्ने अवस्था आएको भन्दै उनले समाजवादी लक्ष्य राखेकाले जनताई भ्रममा पारेको बताए । जनताको सुख दुःखमा साथ नदिने पार्टी जनतामा नाङ्गीने बताए ।

Kailashkhabar.com

Kailashkhabar.com

यो नेपाली भाषाको अनलाइन समाचार संस्था हो । हामी तपाईहरुमा देशविदेशका समाचार र विचार पस्कने गर्छौ । तपाईको आलोचनात्मक सुझाव हाम्रा लागी सधै ग्रह्य छ । हामीलाई पछ्याउनुभएकोमा धन्यवाद । हामीबाट थप पढ्न तल क्लिक गर्नुहोस् ।

कैलाश खवर का अरु लेखहरु पढ्नुस्

 • नागढुङ्गा–मुग्लिन सडक विस्तार अघि बढाइने image

  नागढुङ्गा–मुग्लिन सडक विस्तार अघि बढाइने

  काठमाडौं । पूर्व–पश्चिम राजमार्गलाई विस्तार गर्ने सरकारको योजनाअनुसार नागढुङ्गा–मुग्लिन सडक बिस्तार अघि बढाइने भएको छ । यसअघि मुग्लिन–नारायणगढ सडक विस्तार गरिएकामा आगामी आवदेखि नागढुङ्गा–मुग्लिन बिस्तार गर्ने तयारी अघि बढाइएको...

 • वनक्षेत्रको जग्गा दर्ता गराउन राजनीतिक दौडधूप image

  वनक्षेत्रको जग्गा दर्ता गराउन राजनीतिक दौडधूप

  महोत्तरी । अव्यवस्थित बसोबास व्यवस्थित गर्न भूमिसम्बन्धी समस्या समाधान आयोगले काम थालेलगत्तै जिल्लामा वन क्षेत्र अतिक्रमण गर्नेले जग्गा दर्ता गराउन राजनीतिक दौडधुप शुरु गरेका छन् । जिल्लाको बर्दिवास नगरपालिका–१...

 • राजधानीको महत्वपूर्ण पर्यटकीय स्थल रानीकोट, जंगल सफारीको मज्जानै बेग्लै .. image

  राजधानीको महत्वपूर्ण पर्यटकीय स्थल रानीकोट, जंगल सफारीको मज्जानै बेग्लै ..

  भक्तपुर । के तपाइलाई थाहा छ राजधानी नजिकैको सुन्दर पर्यटकीय गन्तव्य कुन हो भनेर ? पक्कपनि थाहा पाउनुभएको छैन भने एक पटक आफैलाई सोध्नुहोस् त कुन होला ? यो...

 • ‘भविष्य यसरी सिध्याए’ image

  ‘भविष्य यसरी सिध्याए’

  काभ्रे । नेकपा एमालेका नेता माधवकुमार नेपालले कर्णाली प्रदेशमा अरुको राजनीतिक भविष्य सिध्याइदिने धम्की दिनेकै बिजोग भएको बताएका छन् । आइतबार काभ्रेमा समानान्तर कमिटी घोषणा कार्यक्रममा नेता नेपालले फ्लोर...