Village Highland Resort

फोरजीमा आधारित भ्वाइस ओभर एलटीई सेवाको परीक्षण सुरु

फोरजीमा आधारित भ्वाइस ओभर एलटीई सेवाको परीक्षण सुरु image

काठमाडौं । नेपाल टेलिकमले सोमबारदेखि फोरजीमा आधारित भ्वाइस ओभर एलटीई सेवाको परीक्षण सुरु गरेको छ । विश्व दूरसञ्चार तथा इन्फरमेसन सोसाइटी दिवसको अवसर पारेर नेपालमै पहिलो पटक यस्तो सेवा कम्पनीले सुरूवात गरेको हो । यो सेवाको उपलब्धतासँगै फोरजी मोबाइलमा हाई डेफिनेसन (एचडी) भ्वाइस, डायल गर्ना साथ सम्पर्क कायम हुने नेटवर्कको सहज उपलब्धताका साथै सेवामा थप गुणस्तरीयता महसुस गर्न सकिने छ भने कम्पनीले ग्राहकको माग अनुसार आफ्ना सेवाहरुमा आधुनिकीकरण गर्ने क्रममा वायरलेस प्रविधिको चौथो पुस्ताको फोरजीमा एलटीई प्रविधिअन्तर्गत यस्तो सेवा सञ्चालनमा ल्याएको जनाएको छ ।

यो सेवा कम्पनीका प्रिपेड तथा पोस्टपेड फोरजी मोबाइलमा परीक्षणको रुपमा सुरूवात भएको हो । कम्पनीले जनाएको छ । माग बमोजिम उपलब्ध हुने यो सेवाका लागि नेपाल टेलिकमका सेवाग्राहीसँग भीओएलटीई सपोर्ट गर्ने मोबाइल सेट हुन जरुरी छ । प्रयोगकर्ताले आफ्नो मोबाइलबाट  *444#  डायल गरी प्राप्त निर्देशन अनुसार यो सेवा एक्टिभ गराउन सक्नेछन् । यो सेवा मोबाइलमा सक्रिय गर्नका लागि मोबाइलको सेटिङमा गएर भीओएलटीई कल फर एनटीसी सिम समेत इनेबल गर्नुपर्ने हुन्छ । त्यसलगत्तै मोबाइल सेटको माथिल्लो लहरमा भीओएलटीईको संकेत देखा पर्दछ ।

त्यसपछि *111# डायल गर्नुपर्ने हुन्छ । यदि तपाईंको मोबाइलबाट यो अङ्क डायल हुन्छ भने सोच्नुहोस्, तपाईंको मोबाइलमा टेलिकमको यो नयाँ सेवा चलाउन सकिन्छ । अन्यथा भीओएलटीई सपोर्ट नगर्ने अवस्थामा  यो नम्बरमा तपाईंले डायल गर्न सक्नुहुन्न । नेपाल टेलिकमले यो सेवा प्रयोग गर्ने ग्राहकलाई आफ्नो नेटवर्कमा २८ दिनसम्म प्रयोग गर्न सकिने गरी एक पटकका लागि १०० मिनेट भीओएलटीई भ्वाइस सुविधा निःशुल्क उपलब्ध गराउने छ ।

Kailashkhabar.com

Kailashkhabar.com

यो नेपाली भाषाको अनलाइन समाचार संस्था हो । हामी तपाईहरुमा देशविदेशका समाचार र विचार पस्कने गर्छौ । तपाईको आलोचनात्मक सुझाव हाम्रा लागी सधै ग्रह्य छ । हामीलाई पछ्याउनुभएकोमा धन्यवाद । हामीबाट थप पढ्न तल क्लिक गर्नुहोस् ।

कैलाश खवर का अरु लेखहरु पढ्नुस्

 • सूचना प्रविधिको प्रयोग गरी सरकारी सेवालाई पेपरलेस र फेसलेस बनाउनुपर्छ : प्रम ओली image

  सूचना प्रविधिको प्रयोग गरी सरकारी सेवालाई पेपरलेस र फेसलेस बनाउनुपर्छ : प्रम ओली

  काठमाडौ । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले सूचना प्रविधिको उच्चतम उपयोग तथा सदुपयोग गरी सरकारी सेवालाई पेपरलेस र फेसलेस बनाउने बताउनुभएको छ । चौथो राष्ट्रिय सूचना तथा सञ्चार प्रविधि दिवस,...

 • ‘वर्षमा ४ दिनमात्रै अफिस आउनू’ image

  ‘वर्षमा ४ दिनमात्रै अफिस आउनू’

  अष्ट्रेलिया । सबैभन्दा ठूलो प्रविधि कम्पनीले आफ्ना कर्मचारीहरुले जहाँसुकैबाट काम गर्नसक्ने घोषणा गरेको छ । ८० अर्ब डलर मूल्यको एटलासियन कम्पनीले आफ्ना कर्मचारीहरु वर्षमा केवल चार दिनमात्र कार्यालय आउसक्ने...

 • ३० प्रतिशतले बढ्यो इन्टरनेट ब्यान्डविथ खपत image

  ३० प्रतिशतले बढ्यो इन्टरनेट ब्यान्डविथ खपत

  काठमाडौं । निषेधाज्ञा लागेपछि इन्टरनेट ब्यान्डविथको खपत ३० प्रतिशतसम्म वृद्धि भएको छ । नागरिक घरभित्रै बसेपछि इन्टरनेट प्रयोगमा वृद्धि भएको इन्टरनेट सेवा प्रदायक संघ आईस्पानले जनाएको छ । सामान्य...

 • सामसङ ग्यालेक्सी ए ७२ अब नेपालमा image

  सामसङ ग्यालेक्सी ए ७२ अब नेपालमा

  काठमाडौं । सामसङको नयाँ स्मार्टफोन ग्यालेक्सी ए ७२ नेपाली बजारमा सार्वजनिक भएको छ । सामसङ नेपालले उत्कृष्ट क्यामेरा, स्मूथ स्क्रोलिङ डिस्प्ले र आईपी ६७ रेटिङको पानी तथा धुलो प्रतिरोधात्मक...