Village Highland Resort

सिन्धुपाल्चोकमा बाढीले वितण्डा : दर्जनौ बस्ती डुवानमा, ५० जना भन्दा धेरै बेपत्ता

सिन्धुपाल्चोकमा बाढीले वितण्डा : दर्जनौ बस्ती डुवानमा, ५० जना भन्दा धेरै बेपत्ता image

सिन्धुपाल्चोक । हरेक वर्षायाममा बाढी पहिरोको वितण्डा भोगिरहेको सिन्धुपाल्चोकले लगातारको वर्षापछि यसपालि पनि वितण्डा व्यहोेको छ । मेलम्ची र ईन्द्रावती नदीमा आएको भिषण बाढीले सदरमुकाम चौतारा र हेलम्बु गाउँपालिका सबैभन्दा बढी प्रभावित बनाएको छ । बाढीले चारवटा पक्की पुल बगाएको र मेलम्ची बजारबाट चौतारा जोड्ने, मेलम्ची बजारबाट दुवाचौर जोड्ने पुल बगाएको छ ।badhi

५० जना भन्दा धेरै बेपत्ता भएको, मेलम्ची खानेपानी ड्याम समाप्त भएको, तिम्बु बजार, चनौटे बजार, तालामाराङ बजार, मेलम्ची बजार, यांग्री क्षतबिक्षत बनाएको स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्री शेर बहादुर तामाङले कैलाश खवरलाई जानकारी दिए । नाकोते पुल, तिम्बु पुल, फट्टे पुल, मेलम्ची पुल, बाहुनेपाटी पुल बाढीले बगाएको छ । नदी किनाराका सम्पूर्ण संरचना ध्वस्त बनाएर अरबौंको क्षति पुर्‍याएको मन्त्री तामाङ जानकारी दिए । प्राकृतिक बिपत्तिमा सबैलाई संयमता पूर्वक उद्दार र राहातमा जुटन अपिल समेत गरेका छन् ।Badhi pahiro
सरकारले टेण्ट र खाद्यान्न क्षति भएका बस्ती पुर्‍याउने प्रतिवद्धता समेत जनाए । उनले अन्तरास्ट्रिय समुदायलाई प्राकृतिक बिपत्तिमा साथदिन अपिल गरे । उनले आफु निरिक्षणमा जाने र अत्यावश्यक सामग्री सहित सिन्धुपाल्चोक जाने जानकारी दिए । खोलाको बहकाव झन–झन बढिरहेकाले सप्तकोसीसम्मका बासिन्दहरुलाई सचेत र सुरक्षित रहन अपिल समेत गरे । जिल्ला प्रहरी कार्यालय सिन्धुपाल्चोकले बाढी प्रभाबित क्षेत्रका ४ जना व्यक्ति बेपत्ता रहेको जनाइ रहदा धेरै संख्यामा मानिसहरु सम्पर्कमा नआएको स्थानीयले जानकारी दिएका छन् ।

Kailashkhabar.com

Kailashkhabar.com

यो नेपाली भाषाको अनलाइन समाचार संस्था हो । हामी तपाईहरुमा देशविदेशका समाचार र विचार पस्कने गर्छौ । तपाईको आलोचनात्मक सुझाव हाम्रा लागी सधै ग्रह्य छ । हामीलाई पछ्याउनुभएकोमा धन्यवाद । हामीबाट थप पढ्न तल क्लिक गर्नुहोस् ।

कैलाश खवर का अरु लेखहरु पढ्नुस्

 • ‘अब त बाचुन्जेल घरको छाना फेर्न नपर्ला’ image

  ‘अब त बाचुन्जेल घरको छाना फेर्न नपर्ला’

  गलकोट । बागलुङको निसीखोला गाउँपालिका–४ की गौमती दमिनीले हरेक दुईदुई वर्षमा घरको छानो फेर्दै हैरानी खेप्दै आउनुभएको थियो । न्यून आयस्रोत भएको परिवारकी गौमतीलाई प्रत्येक दुई वर्षमा घरको छानोमा...

 • परीक्षण उडानको तयारीमा गौतमबुद्ध अन्तरराष्ट्रिय विमानस्थल image

  परीक्षण उडानको तयारीमा गौतमबुद्ध अन्तरराष्ट्रिय विमानस्थल

  सिद्धार्थनगर, । निर्माणाधीन गौतमबुद्ध अन्तरराष्ट्रिय विमानस्थल परीक्षण उडानको अन्तिम तयारीमा पुगेको छ । विमानस्थलको प्राविधिकतर्फको काम सकिएपछि अब परीक्षण उडानको तयारी गरिएको हो । गौतमबुद्ध अन्तरराष्ट्रिय विमानस्थलका आयोजना प्रमुख...

 • महामारीले चितवनमा घटे आधा पर्यटक image

  महामारीले चितवनमा घटे आधा पर्यटक

  चितवन, । कोरोना सङ्क्रमण बढेसँगै लगाइएको निषेधाज्ञाले यहाँ आउने पर्यटक आधा घटेका छन् । अघिल्ला वर्षहरुको तुलनामा पर्यटक आगमनमा कमी आएको हो । चितवन राष्ट्रिय निकुञ्जमा स्वदेशी एवं विदेशी...

 • अवैध काठ ओसारपसारमा संलग्न पक्राउ image

  अवैध काठ ओसारपसारमा संलग्न पक्राउ

  मोरङ ।  काठ तस्करीमा संलग्न ४ जना लाई प्रहरीले पक्राउ गरेकाे छ । प्रतिबन्धित सखुवा जातको काठ अवैध रुपमा चोरी निकासी गरिरहेकाे अवस्थामा उनीहरू पक्राउ परेकाे प्रहरीकाे भनाई  छ...