संयुक्त राष्ट्रसङ्घीय महासचिव गुटर्रेस एसियाली देशको भ्रमणमा जाँदै

संयुक्त राष्ट्रसङ्घीय महासचिव गुटर्रेस एसियाली देशको भ्रमणमा जाँदै image

संयुक्त राष्टसंघ, । संयुक्त राष्ट्रसङ्घीय महासचिव एन्टोनियो गुटर्रेस एसियाली देशहरुको भ्रमणमा जान लाग्नुभएको उहाँका प्रवक्ताले बताउनुभएको छ । उहाँको प्रवक्ता स्टेफान डुजारिकले सो भ्रमणका बारेमा जानकारी दिनुभएको हो । प्रवक्ता डुजारिकले महासचिव गुटर्रेस जापान, मंगोलिया र दक्षिण कोरियाको भ्रमणमा जान लाग्नुभएको बताउनुभएको हो । महासचिव गुटर्रेस बिहीबार जापानका लागि प्रस्थान गर्नुहुने छ ।

जापानमा उहाँले हिरोसिमामा आयोजना हुने शान्ति स्मारक समारोहमा सहभागी हुनुहुने छ । महासचिवका प्रवक्ता डुजारिकले जापानको हिरोसिमामा हरेक वर्ष अगष्ट ६ तारिखमा आयोजना हुने सो शान्ति सम्मेलनमा उहाँ सहभागी हुनुहुने कार्यक्रम तय भएको जानकारी दिनुभयो । महासचिव गुटर्रेस जापानमा रहँदा त्यहाँका प्रधानमन्त्री फुमियो किसिदाका साथै अन्य विशिष्ठ सरकारी अधिकारीहरुसँग पनि भेटवार्ता गर्नुहुने बताइएको छ ।

उहाँले त्यस अवसरमा दोस्रो विश्वयुद्धका क्रममा सन् १९४५ मा भएको हिरोसिमा र नागासाकी हमलाका पीडितहरुसँग पनि भेटघाट गर्नुहुने कार्यक्रम रहेको बताइएको छ । जापानपछि उहाँ मंगोलिया र त्यसपछि दक्षिण कोरियाको भ्रमणमा जानुहुने उहाँका प्रवक्ता डुजारिकले जानकारी दिनुभएको छ ।

Kailashkhabar.com

Kailashkhabar.com

यो नेपाली भाषाको अनलाइन समाचार संस्था हो । हामी तपाईहरुमा देशविदेशका समाचार र विचार पस्कने गर्छौ । तपाईको आलोचनात्मक सुझाव हाम्रा लागी सधै ग्रह्य छ । हामीलाई पछ्याउनुभएकोमा धन्यवाद । हामीबाट थप पढ्न तल क्लिक गर्नुहोस् ।

कैलाश खवर का अरु लेखहरु पढ्नुस्

 • सङ्कटग्रस्त श्रीलङ्काको आर्थिक सङ्कुचन आठ प्रतिशतले बढ्ने चेतावनी image

  सङ्कटग्रस्त श्रीलङ्काको आर्थिक सङ्कुचन आठ प्रतिशतले बढ्ने चेतावनी

  कोलम्बो । श्रीलङ्काको आर्थिक मन्दीका कारण यस वर्ष कम्तीमा आठ प्रतिशतले संकुचन आउने तर सर्वसाधारणले चाँडै नै मुद्रास्फीतिबाट केही राहतको अपेक्षा गर्न सक्ने श्रीलङ्काको केन्द्रीय बैंकका प्रमुखले बिहीबार बताउनुभएको...

 • रुसी आक्रमणमा चारको मृत्यु बीस घाइते image

  रुसी आक्रमणमा चारको मृत्यु बीस घाइते

  युक्रेन, । उत्तरपूर्वी युक्रेनी क्षेत्र खार्किभमा बिहीबार बिहान रुसी बमबारीमा चार व्यक्तिको मृत्यु हुनुका साथै २० जना घाइते भएका गभर्नरले बताउनु भएको छ । टर्कीका नेता रेसेप तैयप एर्दोगान...

 • हतियार भण्डारण केन्द्रमा विस्फोट image

  हतियार भण्डारण केन्द्रमा विस्फोट

  एजेन्सी । क्रिमियाकोअर्को हतियार भण्डारण केन्द्रमा पनि ठूलो विस्फोट भएको छ । रुसी सैन्य आधार शिविरमा युक्रेनी आक्रमण भएको एक सातापछि अर्को सैन्य केन्द्रमा रहेको हतियार भण्डारण केन्द्रमा श्रृंखलाबद्ध...

 • फिजी एक चीन नीतिप्रति प्रतिबद्ध image

  फिजी एक चीन नीतिप्रति प्रतिबद्ध

  फिजी । फिजीका प्रधानमन्त्री भोरेके बैनीमारामाले एक चीन नीतिप्रति आफ्नो देशको प्रतिबद्धता दोहोर्या३उनुभएको छ । उहाँले सोमबार न्युजिल्यान्डस्थित रेडियो तरानासँगको अन्तर्वार्तामा चीन-फिजी सम्बन्ध बलियो भएको बताउँनु भएको हो। “म...