सिँचाइको मात्रै उचित ढङ्गले व्यवस्थापन गर्नुपर्छ : मन्त्री भुसाल

सिँचाइको मात्रै उचित ढङ्गले व्यवस्थापन गर्नुपर्छ : मन्त्री भुसाल image

काठमाण्डौ । ऊर्जा, जलस्रोत तथा सिँचाइमन्त्री पम्फा भुसालले कृषिलाई उद्योगको रूपमा विकास गर्नुपर्नेमा जोड दिनुपर्ने बताएकी छन् । शुक्रवार काठमाण्डौमा भएको कार्यक्रममा मन्त्री भुसालले देशको समृद्धिका लागि कृषि क्षेत्रलाई प्राथमिकता दिनुपर्ने बताएकी हुन । उनले निजी क्षेत्रले पनि कृषिलाई उद्योगको रूपमा विकास गर्न व्यवसायीकरण र यान्त्रिकीकरण गर्नेतर्फ सोच्नुपर्ने बताइन ।

मन्त्री भुसालले सिँचाइको मात्रै उचित ढङ्गले व्यवस्थापन गर्दा र आधुनिक मल, बिउ र यान्त्रिकीकरण गर्दा कृषिमा आत्मनिर्भर हुन सक्ने तर्क गरिन । उनले विद्युतीय सामग्रीको प्रयोगमा वृद्धि गर्नुपर्ने बताइन । कृषिमा आत्मनिर्भर हुनुपर्ने र त्यसका लागि जमिन बाँझो नछोडी खेती गर्नुपर्ने बताउदै उनले भनिन ‘आर्थिक विकास र सामाजिक विकासमार्फत सामाजिक न्यायमा आधारित समाजवादउन्मुख समाज निर्माण गर्ने प्रतिबद्धता हामीले संविधानमै ग¥यौँ । अब त्यसको कार्यान्वयन तहमा हामी अगाडि बढेका छौँ ।

 

Kailashkhabar.com

Kailashkhabar.com

यो नेपाली भाषाको अनलाइन समाचार संस्था हो । हामी तपाईहरुमा देशविदेशका समाचार र विचार पस्कने गर्छौ । तपाईको आलोचनात्मक सुझाव हाम्रा लागी सधै ग्रह्य छ । हामीलाई पछ्याउनुभएकोमा धन्यवाद । हामीबाट थप पढ्न तल क्लिक गर्नुहोस् ।

कैलाश खवर का अरु लेखहरु पढ्नुस्

 • लोक दोहोरी जुरी अवाड बसन्त लम्साललाई image

  लोक दोहोरी जुरी अवाड बसन्त लम्साललाई

  बुटवल । अर्घाखाँचीको पाणीनी गाउँपालिका वडा नम्वर ८ मा जन्मियर रुपन्देहीलाई कर्मथलो बनाई कलाकारितालाई अघि बढाइरहेका लोक गायक तथा सर्जक बसन्त लम्सालले लोक दोहोरी जुरी अवाड पाएका छन् ।...

 • तल्लो तहका कर्मचारीको सम्मान गर्न निर्देशन image

  तल्लो तहका कर्मचारीको सम्मान गर्न निर्देशन

  बुटवल । सहरी विकासमन्त्री मेटमणि चौधरीले तल्लो तहका कर्मचारीलाई सम्मन गर्ने निर्देशन दिएका छन् । संघीय आयोजना कार्यान्वयन इकाई रुपन्देहीद्वारा निर्मित लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालको प्रसुति कक्ष भवनको हिजो बुटवलमा...

 • हराएको नागरिकता दुरुपयोग गरी ठगी गर्ने तीन पक्राउ image

  हराएको नागरिकता दुरुपयोग गरी ठगी गर्ने तीन पक्राउ

  काठमाडौँ, । नेपाल प्रहरीले हराएको नागरिकता दुरुपयोग गरी कम्पनी खोलेर ठगी गर्ने तीन जनालाई पक्राउ गरेको छ । काठमाडौँ उपत्यका अपराध अनुसन्धान कार्यालय मीनभवनको टोलीले कञ्चरपुरका नीरज पाण्डेको हराएको...

 • ‘नागरिकता विधेयक जस्ताको तस्तै पास गर्नु हुँदैन’ image

  ‘नागरिकता विधेयक जस्ताको तस्तै पास गर्नु हुँदैन’

  काठमाडौँ, । संसद्मा प्रमुख प्रतिपक्षी दल नेकपा एमाले का सांसदहरूले नागरिकता विधेयक जस्ताको तस्तै पारित गर्न नहुने बताउनुभएको छ । प्रतिनिधिसभाको आजको बैठकमा उहाँहरुले राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले पुनर्विचार गर्न...